Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Poniedziałek, 14 Październik 2019 Imieniny: Bernarda i Fortunaty
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
14.08.2013
 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Świdnica i wójt Gminy Świdnica zorganizowali wyjazd studyjny dla członków organizacji samorządowych, rad sołeckich i działaczy społecznych z terenu gminy. Wyjazd został dofinansowany przez  Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ze środków przeznaczonych na współpracę z organizacjami pozarządowymi w ramach promocji i upowszechniania współpracy zagranicznej, zwłaszcza z partnerami Lubuskiego.

Społecznicy z gminy Świdnica odwiedzili partnera gminy  - miasto Lübbenau w Spreewaldzie. Podczas wizyty najważniejsze było spotkanie w Ratuszu. Burmistrz Helmut Wenzel, jego współpracownicy i zaproszeni goście, jak zwykle przywitali świdniczan bardzo serdecznie. Podczas spotkania rozmawiano o tym, jak wygląda działalność organizacji pozarządowych w Niemczech i w Polsce, jak samorządy współpracują z III sektorem i o znaczeniu tej współpracy dla rozwoju naszych małych ojczyzn.

Efektem wyjazdu jest fakt, że kolejne dwa stowarzyszenia z Lübbenau są zainteresowane współpracą z organizacjami z gminy Świdnica. Na pewno się uda!

 

 W drodze na spotkanie

 

Dyskusja