Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Środa, 16 Październik 2019 Imieniny: Gawła i Ambrożego
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
03.03.2015
14 marca br. rozpoczął się współorganizowany przez Gminę Świdnica II Festiwal Muzyki Pasyjnej. Dwa koncerty zaplanowano w miejscowościach naszej gminy. 15 marca o godz. 16.00 odbył się koncert w letnickim zborze, a 22 marca o godz. 17.00 koncert odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkanowie. Gorąco zapraszamy!
05.01.2015
Gminny finał WOŚP 2015 odbędzie się 11 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy. W programie licytacje oraz program muzyczny i kabaretowy. Światełko do nieba zabłyśnie o godz. 20.00. Zbiórka pieniędzy do puszek od rana we wszystkich miejscowościach gminy, a wspierający WOŚP sportowcy wystartują w świdnickim parku w biegu Policz się z Cukrzycą. Zapraszamy!
22.08.2014

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej

BuskerBus

 


 

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Spotkanie z artystami BuskerBus to zawsze znakomite i niezapomniane przeżycie.

Zapraszamy do Letnicy na plac przy boisku, 25 sierpnia 2014r., około godz.17.00

03.08.2014
W niedzielę, 3 sierpnia o godz. 15.00 rozpocznie się tradycyjny już przegląd zespołów śpiewaczych. V Przegląd Piosenki Lokalnej i Ludowej w Świdnicy - taka jest pełna nazwa imprezy, jest sptkaniem amatorskich zespołów śpiewaczych z regionu lubuskiego. Każdy z dziesięciu występujących zespołów zaprezentuje swoje 3 najlepsze piosenki. Gospodarzem przeglądu jest Zespół Śpiewaczy Świdniczanie, a do świdnickiego parku wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszają organizatorzy - Wójt Gminy Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury i Klub Seniora w Świdnicy.
 
Ponieważ przegląd potrwa kilka godzin, organizatorzy zapewniają stoisko handlowe z napojami i słodyczami.
28.07.2014
 W niedzielę, 27 lipca odbył się w Świdnicy pierwszy na terenie Gminy koncert z cyklu Przedsionek Raju 2014. To już druga edycja koncertów, w których partnerem jest równeż Gmina Świdnica. W Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski słuchacze mieli okazję spędzić kilkadziesiąt minut w przestrzeni wypełnionej przepiękną muzyką Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Bolette Roed, utalentowanej duńskiej flecistki (flety proste).

Kolejny koncert na terenie gminy Świdnica odbędzie się 7 sierpnia w Zborze Letnickim. Serdecznie zapraszamy.

 

      

28.07.2014
W piątkowy wieczór w świdnickim parku zagrał zespół TAM. To grupa złożona ze znakomitych zielonogórskich muzyków i młodej wokalistki Aleksandry Sieroń. Koncert promował nową płytę zespołu. Większość piosenek stanowiły kompozycje utalentowanej wokalistki, która także jest autorką tekstów, gra na gitarze i ma tylko 16 lat!
Porcja mocno zagranego rocka rozgrzewała publiczność, bo niestety pogoda występowi grupy nie sprzyjała. Wśród upalnych ostatnich dni te dwa - czwartek i piątek, 24 i 25 lipca były najgorsze, bo deszczowe. Ci, którzy przyszli nie zawiedli się. Koncertowi patronowali Wójt Gminy Świdnica i Gminny Ośrodek Kultury.
Oto link do oficjalnego teledysku grupy: http://www.youtube.com/watch?v=qQhCiZOye44
1 2 3 4 ...5