Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Poniedziałek, 14 Październik 2019 Imieniny: Bernarda i Fortunaty
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
22.04.2013

W czerwcu 2009 roku w Świdnicy odbył się I Festiwal Sztuki Dziecięcej. Wzięły w nim udział dzieci z Nowogrodu Bobrzańskiego, zaprzyjaźnionego Lübbenau oraz Świdnicy. Uczestnicy malowali krajobrazy, a potem zorganizowano wystawę obrazów nad zalewem w Świdnicy. Najfajniejszym zdaniem było jednak robienie słońca. Do wielkiej żółtej kuli zrobionej ze styropianu, dzieci dołączały malutkie słoneczka zrobione z papierowych talerzyków. Opiekunowie grup umówili się, że taki festiwal będzie odbywał się co roku i zawsze gospodarzem będzie inna spośród trzech gmin.

22.04.2013

Zawody wędkarskie gmin partnerskich Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr odbyły się 25 kwietnia 2009 roku nad świdnickim zalewem. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Dni Ziemi Świdnickiej. Zawody wędkarskie to już tradycyjne spotkania przedstawicieli Świdnicy i Lübbenau, odbywają się kilka razy w roku. I nie jest ważne, kto wygra. Liczy się dobra zabawa i możliwość nawiązania nowych kontaktów.

22.04.2013

28 czerwca 2009 w kościele pw. św. Marcina odbył się koncert kameralnego chóru z Lübbenau „Cantemus”. Na zaproszenie Wójta Gminy Świdnica Adama Jaskulskiego przyjechało ponad 30 śpiewaków. Koncert był wspaniały i nic dziwnego, że zgromadził szeroką publiczność nie tylko z gminy Świdnica, ale i z pobliskiej Zielonej Góry. Przyjechali m.in. Jolanta Fedak, Bogusław Wontor, Czesław Grabowski.