Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Poniedziałek, 14 Październik 2019 Imieniny: Bernarda i Fortunaty
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
17.06.2013

Udało się!! Jeszcze przed zakończeniem imprezy, polskie i niemieckie załogi uczestniczące w „Międzynarodowym Motopikniku – wyścigu o Puchar Wójta Gminy Świdnica” chciały zapisywać się na następny rok. Uczestnikom podobały się zarówno zadania, które musieli wykonywać podczas trasy, jak i fakt, że mogli zwiedzić miejsca w gminie, o których istnieniu nie wiedzieli. A zadania były bardzo interesujące  – m.in.  jazda samochodem, który zamiast kół z tyłu miał przyczepione rolki imitujące jazdę po lodzie. Było przejście po wyznaczonej trasie w alkogoglach – okularach, przez które widzimy tak, jakbyśmy byli po spożyciu dość dużej ilości wysokoprocentowego trunku. W sumie w imprezie wzięło udział 18 drużyn.

  

Film z imprezy można zobaczyć pod linkiem:dendrit.issi.uz.zgora.pl/~casha/piknik.htm

Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość
23.04.2013
 Doroczne spotkanie partnerskie przy okazji zawodów wędkarskich odbyło się 19 i 20 kwietnia w Lübbenau. Świdnicka delegacja zwiedziła Muzeum Spreewaldu prezentujące przedmioty użytkowe i zachowane oryginalne obiekty (sklep, warsztat szewski, stację kolei wąskotorowej). Wszystkich podczas uroczystej kolacji powitał burmistrz Helmut Wenzel. Wędkowanie tym razem odbyło sie na jednym z kanałów Sprewy. Jak zwykle gospodarze byli niezwykle gościnni i serdeczni.
08.02.2013

Na początku każdego roku Wójt Gminy Świdnica spotyka się z przedstawicielami  samorządu z zaprzyjaźnionego, niemieckiego miasta Lübbenau, aby omówić plany przyszłych spotkań, imprez itp.  W tym roku Świdnica gościła Niemców w Radomi. Miejscowość wywarła na gościach duże wrażenie. Burmistrz Lübbenau Helmut Wenzel oraz jego współpracownica Elisabeth Jente zapowiedzieli, że do Radomi jeszcze przyjadą,  bo  bardzo im się spodobała.

 

Podczas spotkania omówiono takie wspólne przedsięwzięcia jak: projekt „Zostań muszkieterem” skierowany do dzieci, chcących poznać tajniki szermierki;  Festiwal Sztuk Dziecięcych, który w tym roku odbywa się właśnie w Lübbenau;  Rodzinny piknik samochodowy Świdnica 2013; Studyjny wyjazd członków rad sołeckich z terenu gminy do Lübbenau oraz wyjazd Stowarzyszenia „Nasza Radomia”. Niemcy otrzymali od wójta Adama Jaskulskiego zaproszenie na Dni Ziemi Świdnickiej oraz Dożynki Gminne w Wilkanowie. Poruszona została również kwestia kolonii letnich w 2014, w których mają uczestniczyć również dzieci z Lübbenau.

 

Świdnica została zaproszona do rozegrania amatorskiego meczu piłkarskiego, uczestnictwa w zawodach wędkarskich oraz maratonu. Po owocnych rozmowach przedstawiciele obu samorządów rozstali się w świetnych humorach. Kolejne spotkanie w kwietniu, kiedy to do Świdnicy przyjedzie grupa urzędników z Lübbenau na swoje coroczne spotkanie integracyjne.