Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Środa, 16 Październik 2019 Imieniny: Gawła i Ambrożego
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
24.10.2018
W zeszły piątek, 19 października, nad Zalewem Świdnickim odsłonięta została tablica upamiętniająca wszystkich mieszkańców oraz instytucje, które wsparły naszą Gminę w posadzeniu Alei Lipowej dnia 9 maja 2015 r. Grupa mieszkańców oraz zaproszeni goście zebrali się przy nowo wybudowanej wiacie nad Zalewem Świdnickim, na której umieszczona została tablica pamiątkowa. W uroczystym odsłonięciu tablicy uczestniczyli pomysłodawcy powstania Alei Lipowej: Wójt Gminy Świdnica – Adam Jaskulski, Członek Zarządu Głównego LOP – prof. Leszek Jerzak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zielona Góra – Arkadiusz Kapała. Gościem specjalnym uroczystego spotkania był Burmistrz Lübbenau, Helmut Wenzel, który w tym samym dniu ofiarował naszej społeczności zestaw ławek rekreacyjnych oraz rzeźbę wykonaną w technice metaloplastyki przedstawiająca symbol Alei – kiść lipowych owoców, w dowód naszych partnerskich relacji i sympatii.
24.10.2018

11 września 2018 w  Świdnicy zaginął kotek ma na imię Mruczek. Ma 2 lata jest mały i drobny. Waży około 2,5 kg

Umaszczenie  kotka - jest cały biały. (Albinosik z niebieskimi oczkami.) Jak większość białych kotków jest niesłyszący. Ma niebieskie oczka. Jest bardzo łagodny. Może ktoś wziął myśląc ,że jest bezdomny. Prosimy o kontakt.  BARDZO PROSZĘ  O KONTAKT JEŚLI KTOKOLWIEK GO WIDZIAŁ.

DLA ZNALAZCY NAGRODA 1 000 ZŁ   - TELEFON KONTAKTOWY 509 437 440

 

 

 
 
22.10.2018
Niezmiernie miło jest nam Państwa poinformować, że Wójt naszej Gminy, Adam Jaskulski, został uhonorowany zaszczytną nagrodą im. Grzegorza Palki. Liga Krajowa ustanowiła tę nagrodę za wybitne zasługi dla rozwoju  samorządności terytorialnej. Grzegorz Palka, pierwszy Prezydent Łodzi w III Rzeczypospolitej, położył nieocenione zasługi w organizowaniu od podstaw wspólnoty samorządowej, w drugim co do wielkości mieście w Polsce. Uhonorowani nagrodą jego imienia laureaci w sposób wyróżniający przyczyniają się do propagowania i ugruntowania idei samorządności w Polsce. Nagroda szczególna także ze względu na fakt, że wśród laureatów znajdują się tak znane i zasłużone dla naszego kraju osobistości, jak Jerzy Buzek czy Lech Kaczyński. Adam Jaskulski znalazł się w gronie czterech samorządowców województwa lubuskiego odznaczonych wyżej wspomnianą nagrodą, pozostali to: Marcin Jabłoński – były Marszałek Woj. Lubuskiego, były wiceminister, a obecnie Starosta Słubicki, Elżbieta Anna Polak – obecna Marszałek Woj. Lubuskiego oraz Bernard Radny – Burmistrz Babimostu. Serdecznie gratulujemy Panu Wójtowi tak zaszczytnego wyróżnienia!
 
 
                                                   
22.10.2018
W czwartek, 18 października, Wójt Gminy Świdnica po raz kolejny rozdał certyfikaty stypendialne 40 uczniom i studentom zameldowanym na stałe w naszej gminie. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy i tradycyjnie uświetniona została występami uczniów ze szkół w Świdnicy i Słonem, którzy zaprezentowali swoje pasje i umiejętności. W trakcie gali rozdania stypendiów uhonorowana również została Dominika Bachman wraz ze swoją nauczycielką plastyki, panią Renatą Uss-Wocial, za udział i otrzymane wyróżnienie II stopnia w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych. Obie panie otrzymały list gratulacyjny oraz drobne upominki od Wójta. Na zakończenie trzy uczennice w imieniu wszystkich stypendystów wręczyły kosze z kwiatami Wójtowi, Zastępcy Wójta oraz Pani Dyrektor szkoły w Świdnicy w podziękowaniu za wieloletnie wsparcie, jakiego udzielają uczniom z terenu naszej gminy.
19.10.2018
   Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2018r, poz. 994 z późn. zm.) i § 23 pkt. 3 Statutu Gminy Świdnica zwołuję LVIII sesję Rady Gminy Świdnica, która odbędzie się w dniu 23  października 2018 r. (wtorek) o godz. 14.00  w Urzędzie Gminy Świdnica, przy ul. Długiej Nr 38.

 

Proponowany porządek obrad LVIII sesji Rady Gminy Świdnica:

1.       Otwarcie sesji.

2.      Przyjęcie porządku obrad.

3.      Wolne wnioski i informacje.

4.      Interpelacje i zapytania radnych.

5.      Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia tytułu "Zasłużony dla Gminy Świdnica".

6.  Zamknięcie obrad.

 


      Przewodniczący Rady Gminy

             Eliasz Madej  

1 2 3 4 ...5