Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Poniedziałek, 14 Październik 2019 Imieniny: Bernarda i Fortunaty
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 

Komentarz do dyskusji na temat złego przepływu informacji w sprawie spotkania informacyjnego dot. programu "Czyste Powietrze"

26.10.2018
Rozgorzała ożywiona dyskusja na Facebooku dotycząca złego przepływu informacji w kwestii spotkania informacyjnego dotyczącego możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany pieców i termomodernizację budynków na terenie naszej gminy. Informujemy więc, co następuje: informację oraz plakaty na temat planowanego spotkania uzyskaliśmy z Ministerstwa Ochrony Środowiska we wtorek 23 października (bez ostatecznego potwierdzenia, czy spotkanie faktycznie się odbędzie, więc wszelkie działania informacyjne w tym zakresie prowadzone były na ryzyko Gminy). Już następnego dnia rano zostały rozwieszone plakaty na terenie gminy oraz na oficjalnym portalu Gminy Świdnica opublikowana została informacja o spotkaniu. Powyższa informacja nie została udostępniona na Facebooku ze względu na problemy techniczne tego portalu (a nie leżace po stronie Urzędu Gminy), dlatego nie udało się wrzucić informacji również na to narzędzie komunikacji z mieszkańcami. Pracownik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska potwierdza, że lokalny oddział Funduszu również otrzymał informację z centrali o planowanym spotkaniu dzień wcześniej, więc również Wojewódzki Fundusz nie miał wpływu na zmianę terminu.
 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska zapewnia, że organizowane spotkania są czysto informacyjne i każdy mieszkaniec, który chciałby skorzystać z programu i spełnia określone wymagania może zgłosić się do siedziby Funduszu, gdzie uzyska wyczerpujące informacje.

 

Przykro nam, że wyciąga się pochopne, krzywdzące pracowników Urzędu wnioski, bez sprawdzenia faktów.

« powrót