Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Poniedziałek, 14 Październik 2019 Imieniny: Bernarda i Fortunaty
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
16.10.2018
13 października 2018 roku w Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Gmina Świdnica po raz kolejny otrzymała zaszczytne wyróżnienie w ramach 8. edycji konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”. Oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą dokonała Komisja Ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II). Certyfikat i statuetkę dla naszej Gminy, przyznane za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem, wręczyli prof. dr hab. Krzysztof Czekaj z Komisji Certyfikacyjnej oraz Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Gmina Świdnica otrzymała również wyróżnienie specjalne  „SUKCES ROKU w Oświacie” . Jest to nagroda dla tych jednostek samorządu terytorialnego, które w okresie objętym certyfikacją z powodzeniem wdrożyły projekt edukacyjny lub zrealizowały inicjatywę oświatową o szczególnym potencjale innowacyjnym, znacząco wyróżniającym się w skali ogólnopolskiej. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z gali wręczenia nagród.
15.10.2018
„Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.” Jan Paweł II

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych życzę dużo zdrowia, pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu. Niech te mądre słowa patrona szkoły w Świdnicy, Jana Pawła II, prowadzą Was przez trudy codziennych obowiązków i przypominają o niezwykle ważnej roli nauczyciela i pedagoga w rozwoju młodego człowieka.
 

                                                                                                      Wójt Gminy Świdnica

                                                                                                        /-/ Adam Jaskulski

 

                                                   

12.10.2018
Po zapoznaniu się z opinią Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych, Sportu i Rekreacji Rady Gminy Świdnica zatwierdzam bez zmian przedstawioną mi propozycję i przyznaję stypendia naukowe na rok szkolny i akademicki 2018/2019 następującym uczniom i studentom. Gratuluję osiągnięć i życzę wielu dalszych sukcesów w nauce i życiu osobistym.  
 
1. Szkoły podstawowe:
Bachman Dominika
Czekaj Maciej
Kołodziej Alicja
Kruszona Zuzanna
Moszonka Amelia
Rożniatowska Oliwia
Rożniatowska Milena
Wiącek Hanna
Wysocki Dominik
Wysoczańska Maria
 
2. Szkoła podstawowa - klasa VII i VIII oraz Gimnazjum:
Gil Hubert
Klocek Kinga
Kostrzewa Maria
Marczenia Szymon
Możdżeń Dominik
Rewiako Martyna
Zarzycki Mateusz
Żarów Klaudia
 
3. Szkoły średnie:
Czaniecka Lilianna
Flejszer Mateusz
Fudali Emilia
Gil Wojciech
Kamińska Karolina
Kuleczka Anita
Muszyńska Wanessa
Opieczonek Natalia
Orzeszko Karolina
Pańtak Wiktoria
Pogoda Maksymilian
Polewka Zofia
Siuda Kamila
Smogór Michał
Szeląg Paulina
Terentowicz Alex
Żukowska Weronika
 
4. Szkoły wyższe:
Bąk Michalina
Howis Joanna
Iwanowski Paweł
Kuczkowska Alicja
Piskorz Aleksander
 
                                                                                         Adam Jaskulski  
                                                                                   Wójt Gminy Świdnica
 
Równocześnie informuję, że uroczyste wręczenie stypendiów naukowych na rok szkolny 2018/2019 odbędzie się 18 października 2018r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy, przy ul. Ogrodowej nr 36 - zaproszenia zostaną laureatom wysłane imiennie. 
 
 

 
 
11.10.2018
TAGI:
 Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni C.K złożyło złożyło ofertę realizacji zadania publicznego w trybie uproszczonym. Oferta jest do wglądu w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Świdnicy.
02.10.2018
1 października 2018 r. Wójt Gminy Świdnica – Adam Jaskulski i Prezes Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych – Romuald Malinowski podpisali umowę partnerską na rzecz realizacji projektu ,,Lepsze jutro II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.,  w ramach ZIT Zielona Góra. Projekt jest realizowany od 01.10.2018 do 31.12.2021r.

W ramach porozumienia współpracy na terenie gminy Świdnica zostaną utworzone Punkty Aktywizacji Społeczno – Zawodowej w miejscowościach: Letnica, Słone, Świdnica, Wilkanowo, Koźla. Osoby bezrobotne oraz tzw. ich otoczenie, będące uczestnikami projektu będą miały możliwość ukończenia kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy, prawo jazdy kategorii c oraz innych, wynikających z potrzeb  i diagnozy uczestników projektu.

Osoby zainteresowane  uczestnictwem  w projekcie proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świnicy, ul. Długa 85/1, tel. 68 3273230.
03.10.2018
W dniu 26 września 2018r. Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Jan Doliński, w imieniu Wójta Gminy Świdnica odebrał nagrodę „Lider Sportowej Polski 2018” oraz nagrodę „Sportowa Gmina”, wyróżnienie przyznawane samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie, starają się zapewnić swoim mieszkańcom, jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną oraz organizują imprezy nie tylko o charakterze lokalnym, lecz także powiatowym, regionalnym czy ogólnopolskim, a tym samym stają się centrum sportowo-rekreacyjnym w regionie. Z kolei tytuł Lidera Sportowej Polski nasz Wójt otrzymał za konsekwentne zaangażowanie w budowę Sportowej Polski, uzyskując wielokrotnie tytuł „Sportowej Gminy”. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.